Josefodolské divadelní jaro 2020

Již pouhý měsíc nás dělí od dalšího ročníku přehlídky Josefodolské divadelní jaro, která se, jak název napovídá, uskuteční v Josefově Dole v Jizerských horách. Letošní přehlídky, která byla z důvodu koronavirové karantény přesunuta z původního květnového termín na první víkend v červenci, se letos opět zúčastníme jakou soutěžící soubor, ačkoliv použitý výraz "soutěžící" je poněkud nadnesený. Není to totiž soutěž v pravém slova smyslu. Není to závod, kde jednotliví závodníci slepě dupou třeba do pedálu a zajímají se jen a pouze o sebe samotné. V Josefově Dole je tomu právě naopak: Všichni se baví se všemi, předávají si praxí získané zkušenosti a sdělují si hromady zážitků, které se během roční ochotnické práce nashromáždily. A samozřejmě, jinak by přehlídka nebyla přehlídkou, se jeden soubor po druhém představí se svým představením na prknech krásného josefodolského divadla, které si tamní divadelníci neustále zvelebují. Lidé na jevišti se tak mohou pochlubit s výsledky své poctivé a mnohdy celoroční práce, a lidé v hledišti zase mají možnost vidět své přátele a známé při práci, mají příležitost k porovnání nebo se mohou nechat inspirovat. O to, kdo bude nebo nebude na závěrečném vyhlášení označen za vítěze přehlídky, tu vlastně nejde. Každý z účinkujících si totiž odnese odměnu v podobě cenných rad a doporučení, které předávají zkušení členové odborné poroty během seminářů, na kterých je každé odehrané představení pečlivě rozebíráno a poctivě a podle zásluhy ohodnocené.

Náš Divadelní soubor Tyl Slaná se této tradiční přehlídky zúčastní už poněkolikáté. Poprvé jsme zde své zástupce měli už před sedmnácti lety, v roce 2003, kdy se Helena Šlaisová, Standa Bittengl a Radek Šmíd dostavili jako hosté, takzvaní seminaristé. V roce 2005 jsme se poprvé představili na jevišti, tenkrát to bylo s divadelním představením Podivná paní Savageová. O rok později jsme vystupovali s bláznivou komedií Agentura Drahoušek, v roce 2008 s představením Postel pro anděla, v roce 2010 s komedií Amant, v roce 2012 s představením Přelet nad kukaččím hnízdem, v roce 2014 s komedií Když se zhasne a zatím naposledy jsme v Josefově Dole účinkovali v roce 2016 s představeními A za Tracym tygr.

A další účinkování na této přehlídce náš čeká letos, kdy se uskuteční jubilejní již 30. ročník Krajské postupové přehlídky venkovských divadelních souborů Josefodolské divadelní jaro 2020, jak se přehlídka správně a celým jménem nazývá. Doufáme, že si díky divadelnímu představení komedie Tchýně na zabití od Jakuba Zindulky z Josefova Dolu opět odvezeme spoustu pěkných zážitků a mnoho inspirace pro další činnost našeho souboru. Přehlídka se letos koná ve dnech 3. až 5. července a pokud nás chcete přijet podpořit, naše představení začíná v sobotu 4.7.2020 v 19:30 hodin. Srdečně zveme a těšíme se na vás! Pokud tedy na první červencový víkend ještě nemáte žádný jiný program, určitě přijeďte, dobře se pobavíte. Informace k Josefodolskému divadelnímu jaru 2020 naleznete zde.


Oblíbené příspěvky