Zveme vás na slavnostní zahájení nové sezóny a otevření kulturního domu

Vážení přátelé, dnes nám dovolte oznámit radostnou zprávu o tom, že zahajujeme další, již 22. divadelní sezónu Divadelního souboru Tyl Slaná! Akcí máme připraveno bohatě, a to nejen zájezdy s naším vlastním divadelním představením Tchýně na zabití, ale také představení hostujících divadelních souborů - našich kamarádů. Máme se tedy na co těšit, tak snad nám to okolnosti dovolí... My v to pevně věříme!

A už v sobotu 19. září 2020 k nám zveme všechny příznivce ochotnického divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Natěrač. Jedná se skvělou komedii britského autora Donalda Churchilla v podání Divadelního spolku Vojan Desná – Mladá haluz. Divadelníci z Desné si pod vedením režisérky Vlaďky Koďouskové připravili bláznivou komedii o tom, jak neúspěšný herec, živící se momentálně jako malíř pokojů, získá nečekaně svou životní roli. Natěrač je titulem britského dramatika Donalda Churchilla, který je autorem tzv. „čistých komedií“, které si kladou jediný cíl – pobavit a rozesmát diváka. A umí to dokonale! Doufáme, že do slánského kulturního domu přijde i v této neradostné době divadelníky z Desné podpořit co nejvíce diváků, kteří tak budou mít příležitost aspoň na chvíli zapomenout na okolní svět a výborně se pobavit. Na diváky čeká skvělá komedie, se kterou se soubor z Desné účastnil i letošní přehlídky Jiráskův Hronov, která je jakýmsi Mistrovstvím České republiky mezi ochotnickými soubory. Komedie Natěrač je českému publiku dobře známá. V devadesátých letech Natěrače nezapomenutelným způsobem ztvárnil například Josef Dvořák. Ještě větší popularitu získala inscenace s Janou Paulovou a Pavlem Zedníčkem. S diváckým ohlasem se setkalo i televizní zpracování s Janem Budařem a Jitkou Čvančarovou. V Natěračovi se rozvíjí situace klasického milostného trojúhelníku. Hlavní hrdinka je nucena čelit pomstě zhrzené manželky svého milence. Jakým způsobem této pomstě dokáže vzdorovat a jakou roli v tom sehraje náhodně přítomný natěrač? To se dozvíte, když se přijdete podívat.

Obecní úřad ve Slané si ještě před tímto představením připravil zajímavou akci nazvanou "Den otevřených dveří v KD Slaná". Jak už od nás víte, slánský kulturní dům prošel v uplnulých měsících rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, která byla před nedávnem dokončena. A pokud si chcete prohlédnout, co všechno je nové a modernizované, můžete se přijít podívat právě v sobotu 19. září od 13 do 16 hodin.

A ještě před tím si můžete přijít pochutnat na akci "Grilování před restaurací", kterou pořádá Restaurace KD Slaná tentýž den od 11 hodin. V nabídce budou kuřecí a vepřové steaky a klobásy. Patřičné nápoje budou také zajištěny!

My vás zveme na všechny výše zmíněné akce a nejvíc se samozřejmě těšíme na shledání s vámi na divadelním představení Natěrač v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 19. září 2020 od 19:30 hodin. Vstupné 70 a 30 Kč, občerstvení bude zajištěno v přilehlé restauraci. Vstupenky je možné rezervovat na této internetové stránce.

Kulturní dům ve SlanéOblíbené příspěvky